Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu

Yüksekokulumuz 09.02.1989 tarihinde Konya Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Saglik Programlarinin ayrilmasi ile kurulmuş ve 1989-1990 ögretim yilinda egitim-ögretime başlamiştir. Başlangiçta Hemşirelik, Tibbi Laboratuvar Programlari bulunan Yüksekokulumuz, 1992 yilinda Ebelik, 1998 yilinda Radyoloji Programlarinin açilmasi ile gelişimini sürdürmüştür.

1997-1998 Egitim-Ögretim yilinda, Saglik Yüksekokulu’nun kurulmasi ile Hemşirelik ve Ebelik programlarini bu okula devreden Yüksekokulumuz, Tibbi Laboratuvar (Normal ve Ikinci Ögretim) ve Radyoloji (Normal ve Ikinci Ögretim) Programlari ile egitim-ögretimini sürdürmüştür.

2005-2006 Egitim-Ögretim yilinda Anestezi Teknikerligi ve Tibbi Mümessillik ve Pazarlama programlarinin açilmasi ve üniversitemiz Sosyal Bilimler MYO bünyesindeki Çocuk Gelişimi programinin aktarilmasi ile program sayisi 5′e yükselmiştir.

Selçuklu Tip Fakültesi Hastanesi ve Meram Tip Fakültesi Hastanesinde , ögrencilerimizin egitiminde önemli yer tutan uygulamalar yapilabilmektedir.

Yüksekokulumuz Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde kendi binasinda, normal ve ikinci ögretimlerde 756 ögrencisi ile egitim-ögretime devam etmektedir..

Bir Cevap Yazın